Header

Forum Left Top

film serija dokumentarac šta je novo, šta gledate, šta se snima, šta volite

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 03-08-2008, 18:32   #21
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Status: ONA

Ališa Kiz peva Bond temu

Naslovnu numeru novog filma Bond franšize, pod nazivom "Zrno utehe" ("Quantum of Solace"), izvešće poznata R&B pevačica Ališa Kiz (Alicia Keys) i gitarista i frontmen grupe "White Stripes" - Džek Vajt (Jack White). Ovo će ujedno biti i prva duetska pesma za film o ovom superšpijunu, a biće objavljena 28. oktobra. Vajt je sam komponovao i producirao pesmu pod nazivom "Another Way To Die", a za potrebe ove pesme oprobao se i u ulozi bubnjara.

Dobitnica Gremija, Ališa Kiz, promenila je muzičku scenu svojom pojavom 2001. godine. S izlaskom trećeg albuma, "As I Am", ponela je titulu najboljeg ženskog R&B izvođača u istoriji, čija izdanja su ujedno i najprodavanija. Tokom karijere, Ališa je osvojila 11 Gremi nagrada, 11 Bilbord nagrada, dve AMA nagrade, kao i brojne druge.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Sponsored Links
Old 29-08-2008, 12:34   #22
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Otvoren filmski festival u Veneciji

Međunarodni filmski festival u Veneciji otvoren je filmom braće Koen "Spaliti posle čitanja", koji je prikazan van konkurencije.

Pretpremijerno prikazivanje ove komedije, u kojoj glavne uloge tumače Džordž Kluni i Bred Pit, izazvalo je veliko interesovanje. Pred ulazom u glavnu salu na Lidu, okupilo se na stotine obožavalaca kojima su dve zvezde filma davale autograme, javile su svetske agencije.

Na 65. Mostri, čiji je umetnički direktor Marko Miler i koja je posvećena nedavno preminulom egipatskom sineasti Jusefu Šahinu, biće prikazana 52 filma, od kojih će se 21 boriti za glavnu nagradu - Zlatnog lava.

Mostra se završava 6. septembra svečanom dodelom nagrada.

Žirijem ovogodišnje Mostre presedava čuveni nemački reditelj Vim Venders, autor dela "Pariz, Teksas" i "Buena vista social club", koji je 1982. godine osvojio Zlatnog lava sa filmom "Stanje stvari".

Ljubitelji filma će ove godine na Mostri moći da vide nova ostvarenja kultnog japanskog reditelja Takešija Kitana "Achilles and the Tortoise" i majstora japanskog animiranog filma Hajaoa Mijasakija "Ponyo by cliff on the sea".

Amerikanac Džonatan Demi, autor ostvarenja "Kad jaganjci utihnu", predstaviće film "Rejčel se udaje" (Rachel Getting Married), komediju sa En Hatavej.

Francusku kinematografiju zastupaće Barbet Šreder sa filmom "Enži, zver u senci" i Patrik Mario Bernar i Pjer Trividik sa filmom "Drugi".

U trci će biti i dva afrička filma: "Teza" Etiopljanina Hailea Gerime i "Gabba" (Inland), francusko-alžirska koprodukcija Tarika Tegija.

Van konkurencije, biće prikazani novi filmovi Francuskinje Kler Deni ("35 Rhums"), Iranca Abasa Kijarostamija ("Širin"), zatim dokumentarac Francuskinje Anjes Varde ("Anjesine stranice") i kratkometražni film Portugalca Manuela de Oliveire ("Do Visivel ao invisivel").

Počasni Zlatni lav za životno delo biće uručen italijanskom reditelju Ermanu Olmi (76).

Nastala 1932. godine, venecijanska Mostra nije održavana nekoliko godina tokom Drugog svetskog rata, a nekoliko festivalskih godina filmovi se nisu nadmetali za nagrade
.
Old 05-09-2008, 20:20   #23
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Katarina Oksenberg kao Kneginja Olga

Najpoznatija srpska princeza, Katarina Oksenberg, snimaće u „srpskom Holivudu”, u Šimanovcima, film o svom dedi, Knezu Pavlu.

Katarina je sa suprugom, glumcem Kasperom Van Dinom, ovih dana stigla u Srbiju na „izviđanje terena” i procenu tehničkih mogućnosti koje naša zemlja pruža za realizaciju ovog umetničkog, ali pre svega istorijskog projekta, koji bi ispričao istinitu priču o decenijama osporavanoj ličnosti srpske istorije: „Nadamo se da će novi filmski studio kompanije ´Pink´ ispuniti naša očekivanja, kao i da će biti interesovanja za koprodukciju” , kaže Katarina u ekskluzivnom intervjuu za „Pres”.

Katarinin muž Kasper igrao bi Kneza pavla, Katarina svoju baku Olgu, a njena ćerka Maja svoju baku, princezu Jelisavetu: „Dakle, dve unuke će glumiti svoje bake. Maja je priznala da je jako nervozna zbog uloge, to je je bila ideja mog oca. On je rekao da to niko do sada nije uradio, da glumi svoju baku.”.

Katarina misli da je njena moralna obaveza da pomogne majci u naporima da rehabilituje svog oca, naročito zato što „je bio fenomenalan čovek”.

Na pitanje da li se oseća kao princeza, odgovorila je: „Za tako nešto nije potrebna kraljevska krv. Čitavog života sam se osećala uzvišeno i blaženo. Princeza je svaka osoba koja ima mogućnost da bude gospodar svog srca i duše”.

Glumica je vlasnica srpskog pasoša, ali srpski jezik ne govori: „Carinik je počeo da priča sa mnom na srpskom, ali ga ja ništa nisam razumela. Onda je počeo da viče na mene i pitao me kako to da imam srpski pasoš, a ne znam srpski. Odgovorila sam da ga upravo učim. Za sada znam pet reči: dobar dan, dobro jutro, dobro veče, mačka i hvala”.
Old 07-09-2008, 00:12   #24
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

U pripremi film o Džonu Lenonu

Vizuelna umetnica Sem Tejlor-Vud režiraće film o životu Džona Lenona pod nazivom “Nowhere Boy”.
Scenarista Met Grinhol fokusiraće se na detinjstvo bivšeg člana sastava “The Beatles” i njegov uspon do statusa ikone.

Film će biti sniman na lokacijama u Lenonovom rodnom gradu Liverpulu.

Scenario se detaljno bavi pričom o usamljeničkim Lenonovim tinejdžerskim godinama, odrastanju uz tetku, i njegovom begu u muziku i svet umetnosti, kao i druženje sa Polom Makartnijem.

Tejlor-Vud, čiji je debitantski kratki film "Love You More" nominovan ove godine za jednu od nagrada na Kanskom festivalu, kaže da je oduševljena novim projektom.

"Znala sam da je ovo film koji sam htela da režiram posle 'Love You More'", kaže Vud i objašnjava da film opisuje istovremeno način na koji su "žene Džonovog detinjstva formirale ono što je postao i snagu i slabost njihovih odnosa".

Producenti filma o Lenonovom detinjstvu i mladosti su Robert Bernštajn i Daglas Rej iz kuće "Ecosse Films".

"Veoma sam uzbuđen zbog projekta Sem Tejlor-Vud i njene jedinstvene umetničke vizije ove priče", rekao je Bernštajn i dodao "u kombinaciji sa genijem Džona Lenona mislim da je to izuzetno dinamična kombinacija".

Savremena umetnica, koja je radila i video-programe i fotografije, Tejlor-Vud nominovana je 1997. godine za renomiranu britansku nagradu "Tarner".

Džon Lenon je ubijen 8. decembra 1980. godine u Njujorku.

Old 09-09-2008, 22:33   #25
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Holivud tokom leta zaradio 4 milijarde

Uprkos recesiji u Sjedinjenim Američkim Državama, američka filmska industrija imala je ovog leta izrazito dobru zaradu. Očekuje se da će Holivud postaviti novi rekord u zaradi od 4,2 milijarde dolara od prvog vikenda u maju do danas. Film "Iron Man" je započeo niz letnjih blokbastera, ali najveći hit bio je film "Crni vitez" sa impresivnom zaradom od pola milijarde dolara.Društvo mu prave "Iron Man" s 300 miliona dolara zarade, koliko je inkasirao i Spilbergov "Indijana Džons".
Film "Seks i grad" zaradio je 150 miliona dolara.
Old 11-09-2008, 16:25   #26
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Novi Bond na Festivalu u Londonu

Prvo javno prikazivanje novog filma iz serijala o Agentu 007 pod naslovom „Zrno utehe“, održaće se u okviru ovogodišnjeg Filmskog festivala u Londonu.
Producenti novog filma o Bondu objavili su ovih dana i novi trejler iz „Zrna utehe“ u kojem se može videti scena u kojoj se plemkinja Džudi Denč u ulozi „M“ i Danijel Krejg kao Agent 007 raspravljaju o osveti.

U trejleru se vidi i nova Bond devojka Olga Kurilenko, kao i glavni zlikovac u filmu Dominik Grin koga igra Francuz Matju Almarik.

Ovo je inače prvi put da se film o Bondu prikaže na Festivalu u Londonu.

Old 12-09-2008, 12:38   #27
plavusa
Domaćin

Status: Registrovani

Ralph Fiennes snima u Beogradu

Holivudski glumac britanskog porekla Ralph Fiennes snimaće novi film Coriolanus (Koriolan) u Beogradu i Srbiji, odlučila je produkcijska kompanija "River Roud Entertainment". Reč je o modernoj verziji Šekspirovog dela "Koriolan", baziranoj na životu legendarnog rimskog vođe Gaja Koriolana, koju će Fajns režirati, a tumačiće i glavnu ulogu.
Snimanje filma počinje u martu naredne godine u produkciji holivudske kompanije "River Roud Entertainment" koja je učestvovala u realizaciji filmova Brokeback Mountain Anga Leeja i A Prairie Home Companion Roberta Altmana.

Ovakva odluka za Srbiju znači 10 miliona dolara direktnih investicija, skoro neograničen besplatni publicitet i priliku da se Beograd i Srbija prikažu svetu u holivudskoj produkciji, ističe Ana Ilić, koordinator sektora za film i produkciju USAID Projekta za razvoj konkurentnosti. Za buduće uspešno poslovanje holivudske filmske ekipe u Srbiji biće zadužena naša kompanija "Work in Progress", s kojom je nedavno sarađivao i francuski reditelj scenarista i producent Luc Besson.

Fiennes, nominovan za nagradu Oskar za uloge u filmovima Schindler's ListThe English Patient Anthonyja Minghelle, bio je jedan od članova filmske ekipe koja je u julu obilazila lokacije u Srbiji, a zatim i u Rumuniji i Hrvatskoj.

Preporuku da deo filma snima u Srbiji, Fiennes je dobio od koleginice Rachel Weisz, dobitnice Oskara za epizodnu ulogu u filmuThe Constant GardenerThe Brothers Bloom
Stevena Spielberga i Fernanda Meriellesa, u kojem je igrala sa Fiennesom. Tokom proleća prošle godine, Weisz je boravila u Srbiji, Beogradu i Paliću gde je sa oskarovcem Adrianom Brodyjem snimala scene avanturističke akcije Riana Johnsona, koji će svetsku premijeru imati 27. septembra na zatvaranju 56. filmskog festivala u San Sebastijanu.

(Politika)
plavusa is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2008, 15:08   #28
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Vin Dizel u trećem nastavku XXX

Američki glumac Vin Dizel (Diesel) igraće u trećem akcionom filmu serijala "XXX", iako nije imao rolu u drugom, objavio je list "Varajeti" (Variety).
U ostvarenju "XXX2", snimljenom 2005, uloga tajnog agenta i ljubitelja borilačkih veština poverena je reperu Ajsu Kjubu (Ice Cube).

Vin Dizel (41), čije je pravo ime Mark Vinsent (Vincent), igrao je u prvom filmu "XXX" iz 2002.

Nedavno je završio snimanje četvrtog filma serijala "Paklene ulice", a imao je ulogu i u filmu "Babylon A.D." francuskog reditelja Matjea Kasovica (Mathieu Kassovitz) koji je doživeo neuspeh u severnoameričkim bioskopima.

Old 24-09-2008, 22:40   #29
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Nikol Kidman: Ostala sam trudna zbog čudnotvornog vodopada

"Vodopad plodnosti" u Kununuri Holivudska glumica Nikol Kidman tvrdi da je ostala u drugom stanju zahvaljujući vodopadu u malom gradu na severu Australije, ispod kojeg se kupala za vreme snimanja svog novog filma "Australija", prenosi BBC.
Poznata glumica je istakla da njena beba nije jedina koja je začeta za vreme snimanja, već da ih je čak sedam. Nikol Kidman kaže da su se i ostale žene kupale u istom vodopadu i, kao i ona, neočekivano su ostale u drugom stanju. "Ima nešto u toj vodi u gradiću Kununura", rekla je poznata glumica, prenose australijski mediji.
Old 24-09-2008, 22:41   #30
sanna72
Domaćin

sanna72's Avatar

Spilberg dao 100.000 dolara za podršku gej brakovima

Američki sineasta Stiven Spilberg i njegova supruga Kejt Kepšo dali su 100.000 dolara za podršku brakovima osoba istog pola, uoči referenduma čiji je cilj da zabrani takve zajednice u Kaliforniji.
"Da, on i Kejt su dali takav poklon", rekao je režiserov portparol Marvin Livi agenciji Frans pres.
Reply

Bookmarks

Tags
film, glumci, news, serija, vesti

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules