Header

Forum Left Top

tražim... pesmu, album, omot, spot i sve ostalo vezano za narodnjake i zabavnjake

Reply

Thread Tools Rate Thread Display Modes
Old 18-08-2009, 16:13   #1
pg1984
Novi

Status: Registrovani
Default vinili 90-tih

trazim popis svih albuma koji postoje na makar jednom primjerku lp vinila u periodu 1991-1996-ta godina posebno me zanimaju promo albumi sa bijelim koricama.pozdrav
pg1984 is offline   Reply With Quote
Sponsored Links
Old 19-08-2009, 04:31   #2
Kneginja
Domaćin

Kneginja's Avatar

Status: Samo Njegova

Dobro nam dosao '84

Mogu ti reci, zelja ti nimalo laka Hajde pokusaj da potrazis prvo po forumu, posto mi belezimo sve podatke u vezi sa albumima, serijski broj, izdavaca, naziv albuma i naravno pevaca i godinu.

E sad, mozda bi islo lakse da si naveo bar nekog izdavaca konkretno...tipa PGP samo, suzili bismo pretragu... Ne bih da ti ubijam optimizam, ali ne znam dokle ces stici sa potraznjom

Pozzz Beba

Ovde mozete naci sve o seriji Los Serrano

Kneginja is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2009, 11:53   #3
ABPAM
Drugar

ABPAM's Avatar

Status: Shadow
Send a message via MSN to ABPAM Send a message via Skype™ to ABPAM

Evo dva da sam znao za njih, mozda ima jos koji na kompu, ako naletim napisacu.

Dragana Mirkovic - 15.11.1991
Festival narodne muzike Mesam - 02.04.1996
ABPAM is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2009, 11:19   #4
DejanV
Drugar

DejanV's Avatar

Status: Domaćin

Hm neznam kako da pomognem a da mi se prsti ne polome od kucanje po tastaturi i tada ne bi se sklopio ceo spisak. To sve zavisi od izdavaca. Pgp je za svaki (skoro svaki) album do 96 radio Lp znaci zakljucno za 95 godine. Zakljucno sa 94 je svaki isao na Lp i kasetu, a veci broj udarnih pevaca i album imaju i CD (znaci zakljucno sa 95 svaki album u PGP ima Lp ali albume koje je radio samo PGP ne u koprodukciju sa drugog izdavaca kao na primer Dragana Mirkovic 1994 ona nema LP jer je album izdao zajedno sa Lucky Sounda, dok album 95 je uradjen na Lp jer je PGP bio u nekoj krizi pa je odstupao diskove da stancaju drugi a on radio kasete i LP u jedan deo te godine tacnije druga polovina godine) . Redje CD izdanje imaju 91 i 92 godina, te godine su CD bili za bas ono sto je vredelo jer znamo da je pgp izavao sve i svasta. Neke su bili izdati bas kao albumi a neki za bonusima. 93 i 94 je vec pocelo da idu mnogo albumi i na CD pored Lp i kasete. Vec 95 godine su poceli neki albumi da izlaze samo na Promo Lp ali dobili CD i kasetu, jako je malo onih album koji u 95 nisu dobili CD a imaju promo Lp. Vec 96 Lp su izasli za malo albume i to je bilo samo za radio stanice. To jeko dugacak spisak. ZaM je izdao samo par albuma na LP ali promo i to prva par izdanja posle toga je prestao. Diskos je bio i ostao ludilo ni sami neznaju sta su izdali. Ali su i oni do 95 radili LP za svaki album ali u 95 su vec poceli da rade koprodukcije pa mnoge nisu dobili Lp a malo njih sto je izdao sam Diskos su dobili Lp a neki promo LP.
Morao sma ovo da napisem da bi ti olakasao oko tih mnogobrojnih izdanja. E sad neznam dal ti trebaju od od svih tih albuma i seriski brojevi ili te samo zanimaju bas promo izdanja.
Od one koje znam da su izasli kao promo

Maja Nikolic - 1995 - Sad me pronadji PGP RTS (nema korice) promo
Ceca - 1993 - Sta je to u tvojim venama JV (nema korice) promo
Jelena Karleusa - 1995 - Ogledalce Discos (nema korice) promo
Dragana Mirkovic - 1992 ZaM (nema korice sam Lp je roze boje) promo
Zeljko Sasic - 1994 - Gori more Lucky Sound promo
Ana Bekiuta - 1995 - Taj zivot moj (nisma siguran dal je sa omotom ili ne)
Dragana mirkovic 1995 - Placi zemljo (ona je bila i u prodaji)

Ima jos mnogo albuma za koje su na Lp izasli te kriticne 95 al su sa omotima tako da neverujem da su promo a sigurno je da ima jos mnogo promo Lp, a te godine su i slabo kupovali ploce jer su vladale kasete i diskovi zauzeli mesto ispred ploce kao nosac zvuka. E sad ako te zanimaju odredjeni pevaci bilo bi lakse da se to sredi ali ako zelis bas sve informacije ondak bi nam pomogao samo onaj ko ima spiskove izdanja po godinama i izdavacima jer i mene zanima ko je sve izado albume te 95 i 96 godine pa da otkrijemo sta ima na lp a sta ne

Music gets the best of me
But guess who gets the rest of me
And there's no need for jealousy
Music gets the best of me

DejanV is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009, 12:47   #5
pg1984
Novi

hvala za ovih par dragocjenih informacija ako neko moze neka popise sva izdanja iz 1996-te a sto se 95-te tice tu me zanima da li postoje na lp-u ceca,basa,jami-sibica,vampiri-plavi grad,ruz-kao nekada,tina-budjenje,jelena brocic,rada dara-zeljo moja,zorica markovic-idu dani,sasa popovic,mira skoric.Iz 1994-te me zanimaju hani-otkini baby,divlji kesten -prvi album,suzana perovic-u meni neki vrag,beli bagremi-predaj se srce(jugodiskovo izdanje),ceca 94,rodja-obican muskarac,anica-djacki spomenar,maja marijana,viki.Iz 1993 vampiri-bebe(zam),ruz-no4(zam),frenky-noc je moja,dzej-radjaj sinove,sasa popovic-otkidam.Iz 1992 dejan perisic,viki,viktorija-i nista vise live.Iz 1991 galija ni rat ni mir trilogija(pgp rtb),zoran mladenovic-sinoc sam pola kafane popio(jugodisk)i pjesma evrovizije 91(diskoton).To ce biti za pocetak hvala unapreijed
Old 22-08-2009, 13:31   #6
ivan vip
Novi

ivan vip's Avatar

sto se tice 1995 godine sigurno postoje Rada Dara, Zorica Markovic. 1994 divlji kesten je na cd-u ZaM, Suzana Perovic MAT CD, nisam video da je MAT radio LP, ceca ne verujem da ima LP jer niko od lucky sound nema lp osim zeljka sasica gori more koji je stampan u pgp-u, rodja obican muskarac je na cd-u za ZMEX, anica postoji na LP, Maja Marijana takodje postoji. koliko znam od zamovih izdanja samo valjda dragana i beki imaju ploce. od juvekomercovih ploca sam video jedino cecu sta je to u tvojim venama kao radio primerak i bobana zdravkovica nema veze. postoji i anica devojacki snovi LP, kao i maja marijana bio mi je dobar drug, vukica veljovic 1992, 1994. zana modrice kao radio primerak 1995. zorica brunclik 1995, vesna zmijanac 1994, natasa djordjevic 1992, verujem da postoji i natasa avanturista na lp, postoji suncica predic na LP album DUH, saska karan Dacu dacu na LP. Od Jami sam video jedino prvi LP album put bola putujem, dajana trepavice ima na LP. viktorija ima prva dva albuma na LP, za live ne znam. ima cd 1995 ja znam da je tebi krivo. postoji keba za album imao sam i sve cu tuge poneti sa sobom na lp. postoji mima na lp oba albuma za pgp. ako se setim pisem jos nesto.
ivan vip is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 18:24   #7
pg1984
Novi

a zna li neko kad je tacno pgp rts prekinuo proizvodnju ploca i ugasio prese ja imam informaciju da su izdanja narodne muzike za radio stanice isla sve do 1997-e godine i da su zadnji albumi izasli kao nekoliko izdanja u jednoj kutiji s nekim mrezama pa me zanima da li neko zna koja su izdanja u pitanju.
Old 10-09-2009, 16:56   #8
pg1984
Novi

a zna li neko da li postoje na vinilu albumi sase popovica,mire skoric,jelene brocic,viki,sneki,beat street,djogani,funky g bilo koji album

Last edited by pg1984; 10-09-2009 at 16:59.. Reason: greska prilikom kucanja teksta
Old 20-09-2009, 01:28   #9
Selektor
Domaćin

Selektor's Avatar

Status: Administrator

pg... vidim da sakupljas vrijedno... a kako bi bilo ono sto si vec sakupio da nam napises da i mi imamo pregled sta se desava!

Pozzz 8)
Selektor is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 01:32   #10
Kneginja
Domaćin

Kneginja's Avatar

Status: Samo Njegova

Quote:
Originally Posted by pg1984 View Post
a zna li neko da li postoje na vinilu albumi sase popovica,mire skoric,jelene brocic,viki,sneki,beat street,djogani,funky g bilo koji album
Imas srece Bas danas sam kod sebe iskopala LP od Sneki i to album 1991. Jel ti potreban serijski broj ploce?

Pozzz Beba

Kneginja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
90tih, vinili

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules