Header

Forum Left Top

torent - šta je to? ako želite više da saznate... posetite nas

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 15-03-2005, 13:27   #1
Selektor
Domaćin

Selektor's Avatar

Status: Administrator
Default Sta je potrebno za skidanje putem torrenta!

Evo malog objasnjenja od mene u vezi TORRENT-a.
Dakle torrent je jedan od mnogih programa za skidanje muzike, filmova i ostalih stvari sa interneta.
Programa za rad sa torrentom ima mnogo ja cu navesti samo jedan, i to onaj najlaksi. Radi se o programu Bit Torrent ++. Inace je najlaksi za pocetak rada sa torrent fajlovima, jer dosta podseca na emule ili overnet.
Prednost torrenta je u tome, sto je dosta brz i sto odjednom moze da skida jedan fajl od vise osoba. Ne kao na DC++ gde moras da izaberes jednu osobu i od nje da skidas taj fajl. Torrent ima prednost sto vise njih skida taj fajl, to je veca brzina za download. Jer ti ne mozes skidati fajl a da ono sto si vec skinuo preko torrenta od tog fajla ne saljes dalje sledecim (upload). Znaci dobijas onoliko koliko dajes. I sto duze neko ima taj fajl kod sebe u torrentu, to bolje i brze se rasprostranjuje. Znaci ako nesto skidate, posle skidanja ostavite taj fajl jos nekih 7 dana tu gde jeste, da i drugi imaju nesto od toga.
Jednostavno je dovoljno da instalirate program i kliknete na torrent link. Mi cemo ovde takodje postavljati torrent fajlove.
Bilo kakvih pitanja u vezi ove teme, postavite slobodno ovde. Tu smo da pomazemo i obajsnimo. I verujte mi lakse je raditi sa torrentom, nego sa DC++!!!
Selektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links
Old 19-03-2005, 02:47   #2
malizvrk

Status: Gost

koliko su sigurni podaci ukoliko je instaliran torrent ? da li neko moze da skine bilo sta sa racunara ili...???
  Reply With Quote
Old 19-03-2005, 12:10   #3
MAST
Domaćin

MAST's Avatar

Status: Registrovani

Podaci su sigurni ,nemoze niko da skine nista drugo sa tvog PCa

Pozzz 8)
MAST is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2005, 15:58   #4
Selektor
Domaćin

Selektor's Avatar

nemoze niko nista da skida od tebe sa kompa zvrku, jer ti samo skidas taj torrent fajl koji koordinira ono sto skidas ti od nekoga drugog. Znaci bez brige, jer ovo nije kao ono na kazza ili emule ili dc++ da moras da im das neki direktorijum ili fajl. ovde dajes samo ono sto skidas preko torrenta, nista drugo. Na primer sad su aktuelni, albumi od Mile Kitica za download. Cim pocnes da ga skidas preko torrenta, automatski ono sto si vec skinuo, ti desli drugome dalje i sve tako u krig!

pozzz 8)
Old 22-03-2005, 21:44   #5
Berlincanin
Novi

Send a message via ICQ to Berlincanin

Evo meni je kod skidanje nije nesto jasno !

Kako da skinem torrent file, kad su downloadi na .rar file ???

Moj komp ne pripoznaje rar file, a kako da ga pribacim uopce na torrent file ? Jel moguce da mi to ko objasni !! HVALA unaprijed.!
Berlincanin is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2005, 22:35   #6
Esma

Berlincanin ne moze biti lakse ko sto jeste Obicno program koji otvara zip, otvara i rar - dakle zip i rar su slicni. Za to mozes koristiti ili winrar ili izarc ili windows commader- da odpakujes te paketice.

Ti moras dakle snimiti sebi taj torrent fajl - ako ne znas kako, evo objasnicu ponovo.

Ako ti je neki fajl xxxx.torrent snimljen u kompu - samo ga prebacis u Azureus (taj ja koristim)- a Prebacis ga tako da u Azureusu kliknes na: Fajl - Otvori - .torrent Fajl - potrazis ga u kompu i ubacis i pocnes da snimas.
Pri tome ce se aktivirati Java, a to moras dopustiti.

A ako ti se tokom klika na neki xxxx.torrent fajl - taj torrent fajl direktno ubaci u Azureus, opet dozvoljavas da se Java aktivira - i automatski ti se taj torrent fajl snima.

Prije snimanja ce te u oba slucaja pitati gde da ti se sacuva torrent fajl i gde zip ili rar, pri tome biras isti folder!!

Kad se ti snimi - Nacices u kompu u folderu ta dva fajla- torrent i rar (ili zip). Ti taj rar odpakiras jednim od tih programa koje sam ti navela. I eto ti pjesama
  Reply With Quote
Old 24-03-2005, 16:11   #7
Pinky_Zh

Default Pozdrav

[glow=red:0457e1edf2]Ja cu morati da se provozam do tebe Mast da usavrsimo ovo pravljenje torent failova jer kod mene nece (MISLIM DA PRAVIM FAIL) jer selektor mi objasnio kako i sta ali dzabe nece pa nece e kad usavrsim to onda pustam moj ceo UPLOAD pa ce biti veselo opaaaaa[/glow:0457e1edf2]
  Reply With Quote
Old 24-03-2005, 16:26   #8
MAST
Domaćin

MAST's Avatar

Default Re: Pozdrav

Quote:
Originally Posted by Pinky_Zh
[glow=red:50bf7987b2]Ja cu morati da se provozam do tebe Mast da usavrsimo ovo pravljenje torent failova jer kod mene nece (MISLIM DA PRAVIM FAIL) jer selektor mi objasnio kako i sta ali dzabe nece pa nece e kad usavrsim to onda pustam moj ceo UPLOAD pa ce biti veselo opaaaaa[/glow:50bf7987b2]
OK dogovoreno
pozzzz 8)
MAST is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2005, 13:29   #9
D|ESE|_
Novi

Send a message via MSN to D|ESE|_ Send a message via Skype™ to D|ESE|_

Ja imam pitanje .... kako da napravim torrent file i da ga postavim da mogu drugi da skidaju? Imam problema sa ruterom i neradi mi svaki program za skidanje torrent fajlova.... sad trnutno koristim BitTornado 0.3.10 i sa njime imam mogucnost samo da skidam ... ali ne mogu da ja napravim torrent file ... a drugi porgrami kao bittorrent++ ili bitcomet imaju tu funkciju da naprave torrent file ali meni ne rade i nemu da skidam nit moze ko da skida od mene .... moze li iko da mi pomogne?!

Poz.
D|ESE|_ is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2005, 13:55   #10
Selektor
Domaćin

Selektor's Avatar

pa nije reseno time da samo napravis torrent fajl treba tu jos mnogo vise, treba ti server, treba ti phpmyadmin, mysql itd... i onda mozes da radis dalje... jer torrent fajl samo sluzi kao komunikacija izmedju kompjutera...
Pozzz 8)
Reply

Bookmarks

Tags
potrebno, putem, skidanje, sta, torrenta

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules