Header

Forum Left Top

imena na estradi slike, informacije, biografije, svako ko je ikad zapevao, zaslužio je svoju temu i prezentaciju...

odgovora

LinkBack (31) Alatke za temu Modus prikazivanja
Staro 13-08-2009, 22:26   31 links from elsewhere to this Post. Click to view. #1 (permalink)
Drugar

ABPAM Avatar

Status: Shadow
S nama od: Jan 2007
Godine: 26
Pošalji poruku MSN-om to ABPAM Pošalji poruku Skype-om ABPAM
Standardno Saban Saulic

Saban Saulic - biografija

Saban Saulić je rodjen 6. maja 1951. u Sapcu od oca Huse i majke Ilduze. Njegova majka Ilduza Demirovic je iz Bijeljine, gde je on i sam proveo dosta vremena.

Saulić zivi i radi u Beogradu. Sa svojom suprugom Gordanom ima troje dece - Sanelu, Ildu i Mihajla. Omiljeni hobiji su mu pecanje, u svojoj vikendici u Krcedinu i fudbal.

Sauliceva kuma je Zorica Brunclik.

Prvi album Sabana Saulica je izašao 1969. godine, kada je imao osamnaest godina. Do 1976. godine, autor njegovih pesama je bio Buca Jovanovic koji ga je pronasao, a od te godine sve svoje hitove pisao je licno. Saulic je jos u svojoj ranoj karijeri krunisan za ''kralja narodne muzike''. Inace je najprodavaniji pevac u bivsoj Jugoslaviji pre 1993.

Godine 1985. napisao je pesmu „Gordana“ koju je posvetio svojoj zeni, takodje i ceo taj album "Kafanska noc".
Pesme „Dodji da ostarimo zajedno“ i „Dva galeba bela“ smatraju se jednim od najboljih ikad otpevanih narodnih pesama. Osim ovih pesama, veliki hitovi Sabana Saulica su bili i „Uvenuće narcis beli“, „Sine“, „Danima te cekam“, „Snezana“, „Odlazis, odlazis“, „Pozn'o bih te medj' hiljadu zena“ i dr.

PS: Ja se izvinjavam ako nisam video da je Sabanovu biografiju neko postavio, prelistao sam 5 puta i koliko sam ja video njega nema medju ovim "umetnicima" sem par izuzetaka koji zasluzu temu.

Zadnja promena od Kneginja : 13-08-2009 u 23:19.
ABPAM je offline  
Odgovori sa citiranjem
Sponsored Links
Staro 13-08-2009, 23:15   #2 (permalink)
Domaćin

Kneginja Avatar

Status: Samo Njegova
S nama od: Mar 2005
Godine: 32
Standardno

Ne, ne, neka si Abpo...Ja se bas obradovala kad sam videla Sabanovo ime Super sto si se setio...
I na koji god podatak naletis, a da je vezan sa njega, samo dodaj u temu

Veliki pozzzz

Ovde mozete naci sve o seriji Los Serrano

Kneginja je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 28-10-2009, 03:35   #3 (permalink)
Domaćin

Selektor Avatar

Status: Administrator
S nama od: May 2002
Standardno Saban Saulic

SABAN SAULIC

Nadrikompozitori su postali kompozitori...

Kralj narodne muzike, kako su Šaulića nazvali obožavaoci i mediji, ističe da i danas mnogo uči o muzici i dodaje da će se, dok je živ, truditi da na scenu donese nešto novo. Ovaj pjevač mnogobrojnih najljepših narodnih kompozicija kaže da se dosadašnji trud i unošenje novina isplatilo. Za "Nezavisne" govori o četiri decenije estradnog rada, te aktuelnim prilikama na estradi u Srbiji, ali otkriva i da će publiku uskoro obradovati duetom sa kćerkom Ildom, takođe pjevačicom narodne muzike, prenosimo intrervju:

Postoji li recept za tako dugotrajan uspjeh?

"Meni se čini da je teže opstati nego uspeti. Video sam mnoge kolege koje su dolazile na scenu, bile popularne, ali nakon godinu, dve ili tri, "propadale". Nimalo nije lak ovaj posao, iziskuje mnogo odricanja. Sve je uredu i nekako se izdrži kad je pesma u pitanju, to me nosi. Međutim, putovanje "ubija", ali sve se to trpi i zaboravi kada se dođe do pesme. Kada sam počinjao, morao sam nečeg da se odreknem. Bio sam izuzetno talentovan za fudbal. E, onda, kada sam počeo da pevam, nešto je moralo da ode, tako da je tom prilikom otišao fudbal. I, onda sam, gradio svoju karijeru, gradio pevanje, donosio nešto novo na estradu. Čini mi se, dok sam živ, da ću se uvek učiti i gledati da nešto novo donesem. Na moju sreću, tako je i bilo u mojoj karijeri i sigurno je da se isplatio taj mukotrpni rad i donošenje novotarija.

Kojim smjernicama moraju da budu vođeni pjevači koji žele da im karijera traje koliko i Vaša?

"Danas se sluša nova vrsta muzike, koja ne liči na narodnu, a i nema baš toliko talentovanih pevača. Čast izuzecima, ima ih nekoliko, ali vrlo malo.
Treba se davati toj muzici, koja je naša, koja se zove narodna, a ne ova, koju ne znam ni kako da krstim, kako da joj dam ime, a sadrži najmanje narodnjačkog.
Bojim se da neko ko se bavi ovim poslom, a pri tome ne zna da peva dobro narodnjački, neće moći mnogo da traje. A, onaj, ko je talentovan i ko zna, vrlo je važno da se posveti narodnoj muzici.
I Makedonija, i Bosna i Sandžak imaju divnu muziku, a ako to novi pevači ne znaju i ne shvate da trebaju da neguju takav, pravi narodnjački stil, onda nemaju šta da traže. Sad, neko ima manje sreće, neko više. Bojim se da ovim stilom i ovim pevanjem, a mogu slobodno da kažem u 90 odsto slučajeva i neumećem u narodnoj muzici, neće imati šta da traže. Opet kažem, čast izuzecima, koji znaju, ali bi trebalo da povedu računa i o izboru pesama."

Muzički kritičari kažu da Vaše pjesme "Dođi da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela" spadaju u red najboljih ikada otpjevanih narodnih pjesama. Smatrate li da u ovoj, nazovimo je "epohi turbofolka", mogu nastati takve numere?

"Ja sam pesme od 1975. godine, što se muzike tiče, uglavnom pisao sam. Tako sam na svet doneo kompozicije koje ste spomenuli, ali i "Sneg je opet, Snežana", "Sanela", i sve one, od te 1975. godine, još uvek su hitovi. Ja sam to srcem radio, tako da su te pesme nastale u dahu, kada sam bio inspirisan, imao mnogo ideja. Sada se plašim da nema ni tih ljudi koji hoće da im se urade pesme, a da budu aranžirane kao što su te kompozicije bile. Tada je sviralo 50 muzikanata.

U ovim novim pesmama nema ni srca ni duše, sve se svodi na čistu tehnologiju, tako da dva člana urade sve, kombinuju neke budalaštine i nema šanse da to bude narodna muzika. Bojim se da tih kompozitora koji su nekada bili plodonosni, više nema, nekako su se povukli, predali brzo, i pustili ovim nadrikompozitorima da sad oni kradu tuđu muziku, grčku, špansku, tursku... Dakle, nadrikompozitori su sebe nazvali kompozitorima, a pri tome nemaju pojma šta znači "n" od narodne muzike."

Imate li možda namjeru da Vašoj kćerki Ildi, takođe pjevačici, napišete neku pjesmu?

"Upravo sam nešto napisao, pa ćemo otpevati u duetu. Pesma je narodnjačka, jer i ona voli tu vrstu muzike, i nadam se da će svi poklonici lepe muzike uživati u toj pesmi, koju ćemo snimiti veoma brzo."

Šaulić spada u red pjevača sa najvećim brojem prodatih ploča u bivšoj Jugoslaviji, a za 40 godina karijere snimio je više od 30 albuma.
Staro 28-10-2009, 16:29   #4 (permalink)
Drugar

ABPAM Avatar

Status: Shadow
S nama od: Jan 2007
Godine: 26
Pošalji poruku MSN-om to ABPAM Pošalji poruku Skype-om ABPAM
Standardno

Citiraj:
U originalu napisano od Selektor Pogledaj poruku
"Danas se sluša nova vrsta muzike, koja ne liči na narodnu, a i nema baš toliko talentovanih pevača. Čast izuzecima, ima ih nekoliko, ali vrlo malo.
Treba se davati toj muzici, koja je naša, koja se zove narodna, a ne ova, koju ne znam ni kako da krstim, kako da joj dam ime, a sadrži najmanje narodnjačkog.
Bojim se da neko ko se bavi ovim poslom, a pri tome ne zna da peva dobro narodnjački, neće moći mnogo da traje. A, onaj, ko je talentovan i ko zna, vrlo je važno da se posveti narodnoj muzici.
I Makedonija, i Bosna i Sandžak imaju divnu muziku, a ako to novi pevači ne znaju i ne shvate da trebaju da neguju takav, pravi narodnjački stil, onda nemaju šta da traže. Sad, neko ima manje sreće, neko više. Bojim se da ovim stilom i ovim pevanjem, a mogu slobodno da kažem u 90 odsto slučajeva i neumećem u narodnoj muzici, neće imati šta da traže. Opet kažem, čast izuzecima, koji znaju, ali bi trebalo da povedu računa i o izboru pesama."

"Ja sam pesme od 1975. godine, što se muzike tiče, uglavnom pisao sam. Tako sam na svet doneo kompozicije koje ste spomenuli, ali i "Sneg je opet, Snežana", "Sanela", i sve one, od te 1975. godine, još uvek su hitovi. Ja sam to srcem radio, tako da su te pesme nastale u dahu, kada sam bio inspirisan, imao mnogo ideja. Sada se plašim da nema ni tih ljudi koji hoće da im se urade pesme, a da budu aranžirane kao što su te kompozicije bile. Tada je sviralo 50 muzikanata.

U ovim novim pesmama nema ni srca ni duše, sve se svodi na čistu tehnologiju, tako da dva člana urade sve, kombinuju neke budalaštine i nema šanse da to bude narodna muzika. Bojim se da tih kompozitora koji su nekada bili plodonosni, više nema, nekako su se povukli, predali brzo, i pustili ovim nadrikompozitorima da sad oni kradu tuđu muziku, grčku, špansku, tursku... Dakle, nadrikompozitori su sebe nazvali kompozitorima, a pri tome nemaju pojma šta znači "n" od narodne muzike."
Svaka cast, kao da je mene pitao sta da kaze

Najvise mi se dopalo ovo za 50 muzikanata, tu je covek 110% posto upravu.
ABPAM je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 28-10-2009, 16:35   #5 (permalink)
Domaćin

Selektor Avatar

Standardno Šaban i Gordana Šaulić: 33 godine braka

Šaban i Gordana Šaulić: 33 godine braka

Folk pevač Šaban Šaulić i njegova supruga Gordana nedavno su proslavili 33 godine braka, a najlepši poklon dobili su od svoje ćerke Ilde

Plavokosa pevačica je svojim roditeljima priredila nezaboravan gest kada im je posle svečanog ručka uručila vaučer za putovanje na Kubu. Presrećni otac, kojem je narod dodelio titulu kralja narodne muzike, neretko ističe da ga njegova deca Ilda, Sanela i Mihajlo čine srećnijim od svih uspeha koje je postigao pa ga je gest njegove ćerke izuzetno ganuo, ali i učinio ponosnim, čime se odmah pohvalio brojnim prijateljima i kolegama.
Selektor je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 23-11-2009, 01:36   #6 (permalink)
Domaćin

Kneginja Avatar

Standardno Intervju Saban Saulic

Intervju Šaban Šaulić - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu

"Kada mi je moja supruga, prilikom našeg prvog susreta, 1975. na Adi Ciganliji, rekla da nikada nije čula za mene jer ne sluša narodnjake, došlo mi je da se bacim u reku," iskren je Šaban Šaulić.

Šabac je nekada bio prepun kafana iz kojih je grmela narodna muzika. Skoro svaka kuća imala je radio-aparat ili gramofon i zvučnike prikucane na neko drvo ili banderu iz kojih se zvuk violine mešao sa zvucima harmonike, pesma sa pesmom... I svi su pevali!

Pevao je i mali Šaban Šaulić kada bi ga roditelji poslali da nešto kupi u bakalnici, ili dok je sa drugarima igrao fudbal na goliće na travnjaku između kuća i sanjao da postane zvezda u dresu i kopačkama.

Pet decenija je prošlo od tada. Šaban Šaulić (58 ) danas je nekrunisani kralj narodne muzike, živi sa porodicom u Beogradu, ni sam ne zna koliko je pesama snimio, muzički kritičari kažu da njegovi hitovi "Dođi da ostarimo zajedno" i "Dva galeba bela" spadaju u red najboljih ikada otpevanih narodnih pesama.

Šaban je zagriženi ćutolog, samotnjak, kada nije negde na turneji, a kako kaže, 300 dana u godini peva po Evropi, Kanadi, Americi ili Australiji, slobodno vreme najradije provodi pored Dunava, u svojoj vikendici u Krčedinu. Pored porodice i pesme, ribolov je njegova najveća ljubav.

Priznaje da je svaka njegova reč dukat dok ne zapeva, a kada zapeva, tvrde njegovi prijatelji ribolovci, i dunavske ribe počnu da pevaju sa njim. Priča se da u reku redovno baci po jedan primerak albuma koji objavi, da poljubi i vrati u vodu svaku ribu koja mu svojim nečujnim, samo njemu razumljivim jezikom otpeva neku njegovu pesmu!

- Da je to istina, bavio bih se nekakvom magijom, a ne pevanjem. Svašta su pisali o meni, da sam kao beba prvo počeo da pevam, a tek onda progovorio, da su me napale ajkule kada sam ribario na Atlantskom okeanu i pao u vodu sa broda, da sam nestao u australijskoj pustinji, postao kopač opala - smeje se Šaban.

Pamet, grlo i srce

U svom stilu odgovara na prvo naše pitanje kako je uspeo četiri decenije da ostane na estradnom tronu - kažiprstom dodiruje čelo, zatim grlo, a onda levu stranu grudi. To je putanja koju je sledio. Bio je i ostao pametan, Bog mu je podario zlatne glasne žice i svaku pesmu je pevao iz srca. To je tajna njegovog uspeha. Isto tako mogao je da bude i vrstan fudbaler, igrao je fudbal u Mačvi i Poletu, zvali su ga Bugari u današnji Levski, čak je jedno vreme na nagovor strica Alije, kao klinac trenirao i boks u Šapcu! A, taj stric, kako Šaban kaže, "kriv je za sve"!

- Odrastao sam u porodici koja nije bila imućna, ali sestra i ja nismo oskudevali. Otac se bavio nekom igrom na sreću, trange-frange lutrijom, a majka je prodavala dečje igračke, stalno su putovali, obilazili vašare, seoske slave, zarađivali... Sestra je pet godina starija od mene, pa je kuvala i brinula o kući, muštrala me da učim, a često je u kuću dolazio i neko iz majčine ili očeve familije, da pomogne, da nas posavetuje. Ali, stric Alija nam je bio bodi gard kako se to danas kaže, niko od šabačkih mangupa nije smeo ni popreko da nas pogleda, a kamoli da nam nešto ružno dobaci - seća se Šaban.

Priča nam da je kao dečak stalno pevušio pesme koje bi čuo preko radija. Omiljeni pevači bili su mu u to vreme Himzo Polovina i Zaim Imamović.

Kafana: Sa Novicom Zdravkovićem

- Sestra, a zatim i drugovi, stalno su mi govorili da ne pevam ništa lošije od njih, a ja sam se smejao na takve komentare. Ne znam kako je moj stric Alija saznao da dobro pevam. Banuo sam jedne večeri u kafanu u kojoj je Alija sedeo i lumpovao sa društvom. Kaže on meni: "Mali, čujem da dobro pevaš, ajde da nam otpevaš nešto." Ja se vadim: Striče, kakvo pevanje, ja volim samo boks i fudbal. Nije vredelo, sa Alijom nisam smeo da se prepirem,zavalio bi mi dangu, onu vaspitnu. Bio je tu i neki kafanski orkestar. Ni oni nisu smeli da zucnu, munuli mi mikrofon u ruke, a meni se grlo stislo. Progutam knedlu i zapevam "Jablani se povijaju". Nagrnuli ljudi sa ulice, napunila se kafana kao košnica, a ja pustio glas... Eto, tako je počelo. Shvatio je moj Alija u kom grmu leži zlato, pa me odveo kod čuvenog harmonikaša i kompozitora Budimira - Buce Jovanovića da me čuje. A, ovaj me zgrabio kao da sam zlatni šaran, ne pušta me iz mreže - priča Šaban.

Beograd kao čokolada

Dalje je sve išlo kako su nepisani zakoni estrade nalagali. Šaban je iz Šapca počeo da dolazi u Beograd, u kuću Buce Jovanovića da vežba, uči dikciju, brusi glas.

- Imao sam 17,5 godina, bio željan provoda, izlazaka, devojaka... Beograd je za mene tada bio čokolada, ali ona u izlogu do koje nisam mogao da dođem. Neko bi me samo sačekao i odveo u Bucinu kuću na Banovom brdu. Često se dešavalo da on ne bude kod kuće kada stignem, pa sam sedeo sa njegovim starcima, čitao novine ili kroz prozor kibicovao devojke, pokušavao da se sprijateljim sa nekim momkom iz komšiluka u nadi da će me pozvati da skitamo, da upoznam Beograd. Uzalud. Tada sam postao samotnjak i ćutolog. Ostalo je tako i kada sam 1969. snimio prvu pesmu "Utjehu, dajte mi utjehu" koju je Buca komponovao, a zatim i sve ostale.

U to vreme je retko ko imao televizor. Novinari i fotoreporteri tadašnjih listova se baš nisu mnogo interesovali za talentovane početnike.

- Bio sam u čudnoj situaciji, ljudi su znali i pevali moje pesme, ali nisu znali kako izgledam. Sećam se da sam pun sebe išao kroz Beograd ili Šabac jer su mi pesme već tada bile hitovi, ali me niko nije zaustavljao na ulici. Bio sam samo ime, Šaban Šaulić koji peva "da se raspametiš", kako je narod govorio...

Svadba: Veselje sa Zoricom Brunclik, Nadom Topčagić i Verom Matović

Devojke danas luduju za mladim pevačima, a ja sam tada imao muke sa devojkama. Nisam imao "žvaku", kako to beogradski momci kažu. Doduše, da me žene obožavaju, osetio bih posle nekog zajedničkog koncerta, kada bi nas i po 200 ljudi čekalo da izađemo i podelimo im autograme, fotografije i poneki poljubac. Ali, posle toga, u kafani ili na ulici, ništa! Ja sam se kao nešto nameštao, gledao devojčurke u nadi da će mi neka skočiti u zagrljaj.

Raspevana jesen u Šapcu 90-tih

Prijatelji su mi govorili da moram da budem dasa, da im se nametnem, a ja sam bio stidljiviji od njih. Kasnije se to promenilo kada su me mediji uzeli pod svoje, ali je bila pokidana u meni žica estradnog zavodnika. Možda je to i dobro jer se nikada za mnom nisu povlačili tračevi i estradni repovi - priča Šaban iskreno.

Kupio polovnog "fiću"

Pitamo ga sa kim se družio, kako je provodio slobodno vreme? Sleže ramenima. Pevao je po beogradskim restoranima, putovao, snimao, pa nije imao vremena da luduje.

- Imao sam jednog drugara iz Selevca, iz okoline Beograda, najčešće sam skitao sa njim. Išli smo u bioskop, na Kalemegdan, udvarali se devojkama. Sećam se da je prva devojka sa kojom sam počeo da se zabavljam u Beogradu bila jedna lepa dugokosa crnka koju sam zapazio na ulici. Gostovao sam pre toga u Skoplju, tadašnja JRT je to snimila i emitovala. Na moju sreću, ona je gledala tu emisiju, pa mi nije trebala neka posebna priča da joj priđem - veli Šaban.

Pitamo na kraju Šabana da li je na isti način upoznao i svoju suprugu?

- Gocu sam upoznao 1975. na Adi Ciganliji. Imao sam do tada nekoliko devojka jer su moje pesme bile hitovi, postao sam poznat, ali svaka reč mi je i dalje bila dukat, još nisam bio naučio da se udvaram na beogradski način. Tada sam već počeo dobro da zarađujem, da se fino oblačim, kupio sam polovnog "fiću" i iznajmio stan kod nekog Žike Mirkovića, rođenog Beograđanina, namazanog svim bojama. Družio sam se sa ikom, upoznavao sam prestonicu. Jednoga dana odveo me je na Adu da igramo stoni tenis.

Goca se pojavila sa nekom drugaricom koju je Žika poznavao. Sećam se, Goca je bila mlada i lepa kao anđeo, imala je tada samo 16,5 godina, bila je buckasta i plavokosa, moj tip. Počeo sam da kukam Žiki da me upozna sa njom. "Priđi joj, upoznaj se sam, reci joj nešto", savetovao me je moj pajtos, a siguran sam da me je pomalo i zezao. Onda je popustio. Prišao je Gordani i predstavio me, rekao joj da sam pevač, zvezda narodnjaka, da imam nekoliko snimljenih albuma, da su mi pesme hitovi...

A, Goca me je samo belo pogledala i rekla: "Nikada nisam čula za tebe, ne slušam narodnjake." Hteo sam da skočim u Savu, gde da naletim na žensku koja mi se toliko sviđa, a ne sluša narodnu muziku?! Svojom popularnošću nisam mogao da je očaram, ali je proradilo u meni ono "pamet, grlo, srce". Naglo sam postao rečit, otvorio joj dušu i to je upalilo - priča nam Šaban i priznaje da je Gordana, koja mu je rodila kćerke Ildu i Sanelu i sina Mihaila, njegov najveći hit u životu i dodaje da najviše na svetu voli - unuka Luku.

Magični trenutak u Beču

I pored toga što uvek tvrdi da je operisan od reči "estradna zvezda", Šaban priznaje da je značenje toga osetio posle jednog koncerta u Beču.
- Buca i ja smo bili gosti jednog našeg čoveka, biznismena, spavali u njegovoj kući. Probudio sam se kasno popodne u gostinskoj sobi i onako bunovan upalio radio. Skala je bila na Radio Beogradu i iz aparata se začula moja pesma "Kako si majko, kako si oče"... Mislim da nikada nisam doživeo takvu sreću, da u tuđini čujem sebe kako pevam, slušao sam pesmu kao da je ne pevam ja već neko drugi. Tada je zasijalo sve u meni. Pamtiću to dok sam živ!

Fudbal sa mladoženjom

Jednom fudbaler - uvek fudbaler! Šaban nam priča da ga uvek zasvrbe tabani kad vidi kako neko igra fudbal.
- Vrlo često pevam u Parizu, na romskim svadbama. Mnogi naši Romi su u dijaspori bogati i uspešni ljudi, svadbe traju i po nedelju dana, pa uvek povedem i desetak svojih kolega. Sećam se da sam prilikom jednog takvog gostovanja u Parizu, na travnjaku ispred kuće ugledao klinca od 13-14 godina, u belom odelu, kako pika loptu. Pridružim mu se, sat vremena smo trčali za fudbalom, padali, njegovo odelo bilo je na kraju zeleno od trave i pocepano. A, ni ja nisam ništa bolje izgledao. Onda se pojavila jedna crnoputa žena i zavapila: "Hajde sine, treba da se ženiš, pobeći će ti mlada!" Tada sam shvatio da sam igrao fudbal sa mladoženjom na čijoj sam svadbi pevao - kroz smeh nam priča Šaban anegdotu iz grada svetlosti.

Majčini geni

- Moji roditelji su bili dobri, vredni i pošteni ljudi. I kada sam postao ime, neko koga narod naziva "kraljem", moj otac se nikada nije time hvalisao, mada se ponosio. Dolazio je na moje koncerte i skromno sedeo pored mene, ali su mu oči svetlele kada bi začuo aplauz. Majka je bila življa, buntovnija, nekako ratobornija. Kao 13-godišnjakinja je otišla u rat, bila u partizanima, u brigadi Veljka Lukića Kurjaka. Volela je da mi kaže: "Ma, šta bi ti postao da nije bilo mene, da nisi nasledio moj talenat za pesmu i moju pamet i hrabrost!" To su geni koje su i moja deca, a verujem i moj unuk Luka nasledili, i presrećan sam zbog toga.

Gledao smrti u oči

Ilda je krenula očevim stopama. Šaban je podržava u tome, ali ne krije da se plaši.

- Svako ko krene estradnim putem mora da prođe restorane, folkoteke, diskoteke i klubove... Nekoliko puta sam obišao Zemljinu kuglu, prošao kroz sito i rešeto. Neću da zaboravim kada me je 1996. jedan, valjda drogirani klinac, izbo nožem iz čista mira. Tada sam gledao smrti u oči. Sada se naježim kada me neki 16-godišnjak tresne po ramenu i kaže mi: "Šabane, ajde da pevaš..." Kao da sam njegova svojina, kao da može da me kupi za šaku evra ili dolara. Da budem iskren, zbog toga ne volim što je Ilda krenula mojim putem, ali verujem da je rođena pod srećnom zvezdom.

izvor: www.Sjenica.eu/forum

Kneginja je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 14-12-2009, 00:53   #7 (permalink)
Domaćin

Selektor Avatar

Standardno Saban Saulic

Folk pevačica proslavila 31. rođendan
Šaban rasplakao Ildu!

Folk zvezda u usponu Ilda Šaulić proslavila je nedavno svoj 31. rođendan u restoranu „Nole“ u Beogradu.

Mlađa ćerka Šabana Šaulića obeležila je ovaj važan datum, a među prvima koji su joj čestitali bili su brat Mihajlo, sestra Sanela, kao i naš proslavljeni fudbaler Bata Mirković, koji je dugogodišnji prijatelj ove porodice.
Ipak, najdirljiviji trenutak večeri bio je taj kada je Šaban zapevao svoj veliki hit „Devojčice moja“, na šta Ilda više nije mogla da se suzdrži, pa je zaplakala pred svima. Uz pratnju „Alibi benda“ Šaban je nastavio da niže svoje hitove, da bi potom i Ilda otpevala nekoliko pesama digavši sve prisutne na noge.
- Nisam želela da pravim pompezno slavlje već mi je namera bila da oko sebe okupim najbliže ljude i sa njima proslavim. Za mene život tek počinje i nadam se da će mi godina koja je ispred mene doneti uspeh na poslu, pošto ovih dana privodim kraju rad na novom albumu, zdravlje i ljubav - rekla je slavljenica.
Selektor je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 22-12-2009, 01:20   #8 (permalink)
Domaćin

Selektor Avatar

Standardno Saban Saulic

Šaban Šaulić: Festivali me ne zanimaju!

Šaban Šaulić tvrdi da više ne želi da učestvuje na festivalima i da takmičarski duh ispoljava jedino u kladionicama.

- Odigram partiju u kladionici, a onda se tresem, nerviram, opsujem... Obično gubim i sreća je da ne ulažem velike sume. Toliko o takmičenjima i onome što na njih liči. Pitaju me ljudi da li ću zapevati na „Grandovom" festivalu, a ja im kažem da se moj takmičarski duh uspavao. Nikada i nisam voleo da se sa nekim takmičim, nikada nisam voleo festivale - kaže Šaban, i dodaje da je na prvom „Grandovom" festivalu bio najavljen, ali se nije pojavio:

- Hteo sam da dođem, pa sam se predomislio. Nije mi se dalo. Uostalom, šta ću ja tamo, među gomilom mladih koji tek treba da se dokazuju? Ne treba to meni, ne volim kada se mešaju babe i žabe. Zašto bih u ovim godinama eksperimentisao, sa ovolikim životnim i muzičkim iskustvom - rekao je Šaulić.
Selektor je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 18-05-2010, 12:37   #9 (permalink)
Domaćin

Kneginja Avatar

Standardno Šaban Šaulić polomio nogu!

Šaban Šaulić polomio je kost na levom stopalu neposredno pred nastup u Sarajevu, ali je i povređen pevao na koncertu „Tri kralja“, zajedno sa Miroslavom Ilićem i Halidom Bešlićem.

Legendarni folker pojavio se u Skenderiji sa gipsom na nozi, što je oduševilo više od 10.000 Sarajlija:

- Iako sam trpeo velike bolove, uspeo sam da pevam 45 minuta bez prestanka. Jedva sam se kretao na sceni, ali morao sam da ispoštujem toliko ljudi, koji su pevali sve moje pesme od početka do kraja. Osećaj je bio predivan, bez obzira na to što me je bolela noga - kaže Šaban, prisećajući se kako je doživeo povredu:

- Silazio sam sa sprata vikendice u Krčedinu. U jednom trenutku nezgodno sam stao, iskrivio levu nogu i pao niz stepenice. Povreda nije strašna, ali ću naredne tri nedelje morati da nosim gips.

Njegova ćerka Ilda, koja se pojavila kao specijalni gost na koncertu, imala je jaku prehladu, pa je bilo pitanje da li će se pokloniti publici. Ipak, Šabanova naslednica je stisla zube i izašla na scenu.

izvor: www.NewsRide.net

Kneginja je offline  
Odgovori sa citiranjem
Staro 06-09-2010, 12:20   #10 (permalink)
Domaćin

Kneginja Avatar

Standardno Saban Saulic

Da ni pecanje nije bezbedan sport te da tokom lova ribe može da može da se nastrada najbolje se uverio kralj folka Šaban Šaulić, koji je pre nekoliko dana upao u Dunav i povredio leđa.

Naime, legendarni umetnik, koji je poznat kao strastveni pecaroš, pecao je iz čamca u blizini svoje vikendice u Krčedinu i u jednom trenutku slučajno se sapleo i upao u reku. U prvi mah nije osećao bol, ali kada se povreda ohladila, morao je hitno da ode na VMA.

- Tek kada je došao kući, osetio je da ga leđa bole i morali smo odmah da odemo kod lekara kako bismo bili sigurni da nije nešto ozbiljno. Na svu sreću, samo je nezgodno pao, nema većih povreda, tako da će sve biti u redu - rekla je pevačeva supruga i menadžer Gordana Šaulić.

izvor: www.FolkoTeka.org

Kneginja je offline  
Odgovori sa citiranjem
odgovora

Bookmarks

Tags
saban, saulic

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.f-ton.org/forum/imena-na-estradi/6814-saban-saulic.html
Napisao-la Za Type Datum
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 08-04-2014 23:30
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 05-02-2014 23:20
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | www.OMILJENA.net ovu temu Refback 24-12-2013 15:39
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 15-12-2013 23:15
Amela Demirovic - Email, Fotos, Telefonnummern zu Amela Demirovic ovu temu Refback 24-08-2013 13:23
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 22-10-2012 03:11
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 14-10-2012 09:32
Suchmaschine.de - Suche nach pesme od sabana saulica ovu temu Refback 16-06-2012 02:43
Saban Saulic - biografija | Digg Topnews ovu temu Refback 10-01-2012 02:41
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu www.FolkoTeka.com ovu temu Refback 21-06-2011 07:13
NewsKopie: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 29-04-2011 18:03
Digg - Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 23-09-2010 01:51
?aban ?auli? polomio nogu! www.FolkoTeka.com ovu temu Refback 10-09-2010 18:16
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 07-09-2010 16:49
Digg - Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 28-08-2010 16:50
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu Newskopie's Blog ovu temu Refback 11-04-2010 00:40
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | NewsRide.net ovu temu Refback 24-03-2010 15:28
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu Vesti sa Estrade ovu temu Refback 13-03-2010 19:19
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | Balkan Folk News Press ovu temu Refback 02-03-2010 10:58
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | Omiljena.net ovu temu Refback 17-02-2010 14:07
Who dugg: Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 08-02-2010 20:20
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | Sjenica.com PRESS ovu temu Refback 05-02-2010 03:14
Intervju Saban Saulic – Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu | www.FolkoTeka.com ovu temu Refback 20-01-2010 18:06
Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 21-12-2009 19:56
Zivot mislim - Mislim zivot: Intervju Saban Saulic - Ispovest o detinjstvu, muzickim pocecima i zaljubljivanju u Gocu ovu temu Refback 23-11-2009 18:08
Digg - Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 24-10-2009 00:53
Saban Saulic - biografija ovu temu Refback 15-08-2009 15:51
Saban Saulic | Stream NewsKopie ovu temu Pingback 14-08-2009 18:43
Saban Saulic | FolkoTeka News Press ovu temu Pingback 14-08-2009 01:58
Saban Saulic | Vesti - Sport - Muzika - LifeStyle ovu temu Pingback 13-08-2009 23:45
Saban Saulic | folkoteka feed | Balkan Folk News Press ovu temu Pingback 13-08-2009 23:37

Korisnici koji čitaju ovu temu: 1 (0 člana i 1 gosta)

Alatke za temu
Modus prikazivanja

Pravila pisanja
Ti ne možeš otvarati nove teme
Ti ne možeš pisati odgovore
Ti ne možeš da postavljaš fajlove
Ti ne možeš da izmeniš svoje postove

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] code je On
HTML kod je ugašen
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

Forum Right Top
Forum Left Bottom Forum Right Bottom

Right Left
Member Login
Forgot password?
Forum LeftForum Right

Radio Player free online slusanje
Vaše omiljene radio stanice slušajte na jednom mestu uz CHAT

Forum Statistika:
Članova ukupno: 29,868
Tema ukupno: 21,191
Postova ukupno: 335,951
Trenutno 123 korisnika
šeta našim forumom.

Pratite nas na Twitter-u

Pratite naš Feed

Reklame
Forum LeftForum Right
Right Right
Right Bottom Left Right Bottom Right

Prijatelji sajta:
Domaci TV kanali - www.FOLKOTEKA.com - Pazarski ćevap - FOLKOTEKA.net - www.BIZNISKLUB.com - Fleš igrice - Mali Oglasi - MixoTeka.com - Tekstovi pesama - Sjenica.com - Restoran Srem - Radio FOLKOTEKA.com - Smartphone news - Omiljena.net

Website Traffic Counter
Call of Duty 4 Xbox 360

Djordje Balasevic, Kaya, Nikolina Kovac, Darko Martinovic, Zvezda, Granda, Đogani, Nina Badric, Noc je zvezdana, Diva, Eso Balic 2012, Sanja Djordjevic 2012, Seka Aleksic 2012, Jelena Karleusa JK 2012, 2012, DJ Krmak 2012, Budva na pjenu od mora, LZN, lud zbunjen normalan, Haris Dzinovic 2011, Mile Kitic 2011, Vesna Zmijanac 2011, Indira Radic 2011, Tropico Band 2011, Lepa Brena 2011, Danijel Alibabic 2011, Sabrina Karajkovic 2011, Zdravko Djuranovic 2011, Damir Kulovic Kule 2011, Amadeus 2011, Milena Ceranic 2011, Svetlana Ceca Raznatovic 2011, 2011, Dzenan Loncarevic 2011, Zdravko Skender 2011, Katarina Zivkovic 2011, Donna Ares 2011, Serif Konjevic 2011, Mate Bulic 2011, Adnan Babajic 2011, Joca Stefanovic 2010, Adil 2010, Novi premijer hitovi 2010 - cd 1 i 2, Mirza Soljanin, Sasa Matic 2010, Elvira Rahic 2011, Aca Lukas 2010 dvd, Boban Rajovic 2010, Cira 2010, Dejan Matic 2010, Ivan Zak 2010, LeeMan 2010, Aleksa Jelic 2010, Dado Polumenta 2010, Nemanja Stevanovic 2010, Baki B3 2010, Stoja 2010, Colonia 2010, Boban Rajovic 2010, Darko Radovanovic 2010, Dusica Grabovic 2010, Marinko Rokvic 2010, Ceda Markovic 2010, Renato Henc 2010, Dzenan Loncarevic 2010, Olja Karleusa 2010, Legende 2010, Trik FX 2010, Dino Dizdarevic 2010, Aysela 2010, Davor Badrov 2010, Radisa Urosevic 2010, Alen Ademovic 2010, Suzana Jovanovic 2010, Sandra XS 2010, Beko 2010, Elvis Komar 2010, Dusko Lokin 2010, Emir Osmanbegovic Miko 2010, Sead Ruznic 2010, Nesko Kejdz 2010, Festival Sibenik 2010, Aco Pejovic 2010, Hitovi za sva vremena 2010 - Edicija 3, Ana Nikolic 2010, Anabela 2010 (ex Djogani), Dana Karic 2010, Summer Mix 2010 - Hitovi leta, Tony Cetinski 2010, Grand hitovi leta 2010, Marijana Zlopasa 2010, Edo Maajka 2010, Dragacevski Sabor Guca, Guca, Festival, Dara Bubamara 2010, Zeljko Juric 2010, Split Festival 2010, Sabrija Vulic 2010, Dusan Svilar 2010, Jovana Nikolic 2010, Luna 2010, Dejan Alicic 2010, Rusko 2010, Ivana Selakov 2010, Sejo Keydura 2010, Milan Topalovic Topalko 2010, Nihad Alibegovic 2010, Jasna Zlokic 2010, Maja Marijana 2010, Selma Bajrami 2010, Nedeljko Bajic Baja 2101, Dzenit 2010, Dj Krmak 2010, Đani 2010, Sanja Maletic 2010, Rajko Horizont 2010, Ivan Kukolj Kuki 2010, Zlatko Pejakovic 2010, Sead Dugonjic 2010, Samir Mujagic SMS 2010, Anabela Đogani 2010, Radijski Festival 2010, Ognjan Ogi Radivojevic 2010, Ana Stanic 2010, Fedja Dizdarevic 2010, Serije, Serija, Greh njene majke, Tajna neciste krvi, Damir Imamovic 2010, Bora Drljaca 2010, Lexington band 2010, Grand karaoke DVD 2, Elvira Rahic 2010, Mirza Omerovic 2010, Mirza Hodzic 2010, Sladjana Sladja Delibasic 2010, Ekrem Jevric Gospoda 2010, Alen Vogrinec Vesel 2010, Tanja Banjanin 2010, Goca Trzan 2010, Sako Polumenta i prijatelji 2010, Feminnem 2010, Lana Jurcevic 2010, Senad Nikocevic Niki 2010, Zdravko Colic 2010, Dunja Ilic 2010, Axal Grand Festival 2010, Sasa Kovacevic 2010, E.T. 2010, Nusret Hadzic 2009, Meho Hrstic 2010, Julia Bikova 2010, Bojan Cikic 2010, Slobodan Kacavenda 2010, Ilda Saulic 2010, Dragica Radosavljevic Cakana 2010, Himzeta Nukic 2010, Zeljko Golik 2010, Bend Slatki poljubac 2009, Dr. Iggy 2010, Mustafa Jukic 2010, Sergej Cetkovic 2010, Milan Topalovic Topalko 2010, Sale Prerad 2009 / 2010, Nusret Hadzic 2009, Almir Music Eko 2010, Tose Proeski 2007 / 2010, www.FolkoTeka.com, Crvena Jabuka 2010, Toni Pejic 2010, B3 2010, Refik Kolic 2010, Dunja Ilic 2010, Mara i Lole 2009, Dragan Vasic Gagi 2009, Atheist rap 2009, Ena Hodzic 2010, Maja Suput - Jasmin Stavros 2010, Mile Petrovic 1964, Javorka Urosevic 1961, Seid Skalic Genije 2009,Deda 2010, Aleksandar Sanja Ilic 2009 Balkanika, Miroslav Knezevic 2009, Emanuel Zekic 2009, Emir Djulovic 2009, Nihad Fetic Hakala 2009, Amela 2009, Zoka Jankovic 2009, Crni 2009, Miki Pavlovic 2009, Jelena Karleusa 2009/2010, Milan Dincic Dinca 2009, Djogani 2009, Funky G. 2009, Mambo Kings 2009, Karma 2009, Frenkie 2009, Ljubisa Vasiljevic 2009, Novi Hitovi Granda 2009, Boban Rajovic 2009, Hule 2009, Mensur Dimnjacar 2009, Rade Lackovic 2009, Medeni mesec 2009, Darko Lazic 2009, Tanja Savic 2009, Nove Zvezde Granda 2009 – Edicija 2 – Hitovi za sva vremena, Toni Zen 2009, Folk Fest Valandovo 2009, Bojanic (Mikica, Bane, Milos) 2009, Bozicni CD za Blagdane 2009, Denis Bjelosevic 2009, Neda Ukraden 2009 remake, Borivoj Grujicic Djavolak 2009/2010, Kaliopi 2009, Next time 2009, Saban Neziroski 2009, Miligram 2009, Amadeus band 2009, Marija Serifovic 2009, Seka Aleksic 2009, Ana Bekuta 2009, Aleksandar Aca Ilic 2009, Snezana Djurisic 2009, www.NewsRide.net, Marina Magas 2009, Haris Dzinovic 2009, Aleksandra Kovac 2009, Plavi orkestar 2009 / 2010, Dino Heldic 2009, Armin Muzaferija 2009, Bojan Jambrosic 2009, Doris Dragovic 2009, Emil Rasic 2009, Rasko 2009, Semir Ceric Koke 2009, Serif Konjevic 2009, Kemal Seferovic 2009, Jahija Perenda 2009, Arvina Sabic 2009, Fikret Nakicevic 2009, Extra Marija 2009, Ivan Gavrilovic 2009, Kasim Bosnic Kale 2009, Radmilo Zekic 2009, Dejan Krstovic 2009, Davor Badrov 2009, Dusko Kulis 2009, Kaliopi i Edin Karamazov 2009, Zabranjeno pusenje 2009, Boban i Marko Markovic 2009, Impulsi 2009, Selma Bajrami 2009, Brzi 2009, Xenia (Ksenija) Pajcin 2009, Bedy 2009, Zeljko Joksimovic 2009, www.F-Ton.org, Seki Bihorac 2009, Alma Tucakovic 2009, Neno Kosuta 2009, Hamdija Custovic 2009, Sejo Kalac 2009, Adnan Covic Ado 2009, Saban Hairlahovic 2009, Ivana Jordan 2009, Marko Bulat 2009, Nela Vidakovic 2009, Halil Mehmedovic Halco 2009, Bane Bojanic 2009, Oliver Dragojevic 2009 (live), Mahir Burekovic 2009, Dado Kukic 2009, Marta Savic 2009, Jovana Tipsin 2009, Velimir Remic 2009, Dina Banjanovic 2009, Allegro band 2009, Luna 2009, Magdalena i Juzni Vetar 2009, Stoja 2009, Grand Hitovi leta 2009, Asim Brkan 1993, Kadir Nukic 2009, Rizo Hamidovic 2009, Semir Hasic 2009, Julijana Damljanovic 1998, Esad Plavi 2009, Ibro Milkic 2009, Viki Miljkovic 2009, Goran Bozovic 2009, Muhamed Mujkanovic 2009, Jovan Perisic 2009, Kemal Malovcic 2009, Splitski Festival 2009, Milica Todorovic 2009, Mitar Miric 2009, Amela Zukovic 2009, Nove Zvezde Granda 2009, Vera Matovic 2009, Radmila Manojlovic 2009, Super Kursadzije 2009, Hari Mata Hari 2009, Aleksandra Radovic 2009, Miki Gajic uzivo 2009, Srecko Savovic 2009, Miko 2009, Milan Stankovic 2009, Miki Mecava 2009, Zvezde Granda pevaju stare pesme 2009, Zane 2009, Dejan Zivic 2009, Dejan Pavkic Pavke 2009, Safet Kaljun 2009, Ana Itana 2009, Sekib Mujanovic 2009, Sanel Kajosevic 2009, Regina 2009, Asim Bajric 2009, Amir Smajic 2009, Hazre 2009, Natasa Matic 2008, Mujo Bekrija 2008, Jadranka Barjaktarovic 2009, Dejan Matic 2009, Snezana Savic 2009, Dzenan Loncarevic 2009, In Vivo, 2007, 2008, Sinan Sakic 2009, Emina Jahovic 2009, Vinko Brnada 2009, Edin Kalimero 2009, Sasha Z. 2009, Donna Ares 2009, Jasna Djokic 2009, Ajdin Jusufbasic 2009, Bojan Vasic 2009, Bobana Indjic 2009, Grupa Negativ 2009, Lepa Djordjevic 2009, Zdenko Gudelj 2009, Safet Redzic 2009, Ahira Hasic 2009, Hazre 2007, Veljko 2004, Elma Sinanovic 2000 - 2003, Pazarski cevap, Pravda, Beograd, Slavija, Telegraf, Novosti, Alo, Puls, online, Vesti, Vijesti, Scandal, Svet, Ekskluziv, Express, Ekspress, Pravda, Politika, Balkanmedia, Kurir, Press, Dnevni, Avaz, Fokus, Opera17, Mondo, Blic, Danas, Story, Hello, Magazin, Trojka, Cosmopolitan, Smedia, Portal, Radio, Stream, Naraton, Intakt records, Grand music production, BN music, Renome, Gold music, Vip, JV, Juzni Vetar, PGP RTS, Croatia records, Balkan records, F-ton, Hayat produkcija, Diskoton, Audio Video, ZaM, Skala, Centrosound, Vujin records, KCN Records, MegaSound, Diskos, Jugoton - www.FolkoTeka.com - The Official one - Oficijelni sajt za narodnjake, zabavnjake, serije i svu vrstu zabave!